Mid-Senior Web Developer Full Time - Dwhite
  • Ajax, Ontario, Canada
  • via Jobleads.com
Job Description

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Ανάπτυξη, παραμετροποίηση και συντήρηση ολοκληρωμένων e-commerce εφαρμογών για το διαδίκτυο.
  • Ανάλυση νέου έργου και νέων απαιτήσεων σε υπάρχον έργο.
  • Σύνταξη κώδικα ακολουθώντας ορθές πρακτικες.
  • Συγγραφή τεχνικών εγχειριδίων και οδηγιών χρήσης μετά την ολοκλήρωση του έργου.

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Αναγνωρισμένο πτυχίο με κατεύθυνση την Πληροφορική.
  • Tουλάχιστον 2ετή προϋπηρεσία σε ανάπτυξη λογισμικού για το διαδίκτυο.
  • Kαλή γνώση τουλάχιστον μίας από τις γλώσσες προγραμματισμού C++, Java, Ruby ή Python.
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία προγραμματισμού σε PHP.
  • Εμπειρία στη χρήση και στην παραμετροποίηση ενός τουλάχιστον e-commerce CMS (Opencart, Wordpress, Magento).
  • Καλή γνώση και εμπειρία στη χρήση APIs (REST, SOAP).
  • Πολύ καλή γνώση και εμπειρία στη χρήση RDBMS (MySQL, MariaDB).
  • Ευχέρεια στη χρήση του Git ή οποίασδήποτε άλλης τεχνολογίας για version control.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης, δυνατότητα εντοπισμού, ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων και δυνατότητα σωστής διαχείρισης χρόνου και πόρων για τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων.
  • Πνέυμα συνεργασίας και ομαδικότητας.
  • Καλή χρήση της Αγγλικής γλώσσας.

Πρόσθετα Προσόντα

  • Γνώση ενός PHP Framework (Laravel, Yii, Symfony).
  • Γνώση ή εμπειρία σε NoSQL Databases (MongoDB, CouchDB).
  • Εμπειρία σε unix περιβάλλον.

Η εταιρία παρέχει

  • Μόνιμη θέση εργασίας.
  • Ανταγωνιστικός μισθός βάσει προφίλ υποψηφίου.
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Ευκαιρία εξέλιξης σε ομαδικό περιβάλλον.
#J-18808-Ljbffr